Jak prodávat na eBay?

Průvodce pro prodávající na eBay je v podstatě do jisté míry podobný s tím, který nám radí, jak na největší aukční síni nakupovat. Jako první si musíte logicky vytvořit eBay účet. Jinými slovy, je třeba se zaregistrovat. Na stránkách eBay kliknete na registraci a budete následně vyzváni k vyplnění svých osobních údajů. Zvolíte si uživatelské jméno a heslo. Je dobré volit uživatelské jméno, které o vás neprozradí zbytečně moc osobních informací. Chráníte si tak své vlastní soukromí. Poté, co vše vyplníte, si přečtete obchodní podmínky a odešlete je, poté na vámi zadanou emailovou adresu dojde potvrzení o registraci. Po tom, co si přečtete údaje na emailu, si můžete aktivovat na eBay své členství.

sponzorované odkazy

Dalším důležitým krokem je zvolení si systému vašich plateb. Máte v podstatě na výběr ze dvou možnosti. Tou první je platební systém PayPal a tou druhou platba kreditní kartou. Založení PayPal účtu probíhá následovně. Najdete si stránky s PayPal registrací a vyberete si osobní účet, a to buď účet Premiér, anebo Business. V nabídce PayPal najdete také přehled poplatků a honorářů, jež se vztahují k samotným platbám. Na PayPal se lze registrovat také až poté, co je vytvořena první položka k prodeji. Všude na internetu však ale naleznete velké množství příruček a návodů o tom, jak lze PayPal používat.

Poté, co budete mít platební účet založen, následuje vytvoření účtu eBay prodejce. Jestliže půjde o váš první prodej, je nutné ověření vaší identity, a to zadáním čísla kreditní karty. Dále kliknete pro vytvoření účtu prodejce. S PayPal budete moci platit buď jednorázově, anebo si nastavit automatické platby. Než začnete na eBay své zboží prodávat, je dobré si vytvořit dobrou reputaci. Každý kupující pochopitelně upřednostní toho prodávajícího, který má již něco za sebou a jeho historie prodeje se pyšní několika prodanými kusy zboží, s nimiž byli zákazníci spokojeni.

Každé vaše zboží, které budete prodávat, se stává vaší vizitkou a dříve nebo později budete mít u svého jména hodnocení vaší kvality a důvěryhodnosti. eBay v současnosti dává kupujícím ohodnotit prodávajícího na známkové škále od jedné do pěti hvězdiček. Je zde několik kritérií. Namátkou jmenujme komunikaci, dobu doručení anebo poštovné. Když bude vaše hodnocení vysoké, získáte mnohé slevy a výhody v obchodování přes eBay. Toto vše poté ovlivní i vaši obchodní bilanci. Získat plusové body lze i kupováním zboží od ostatních s včasnou platbou. Díky tomuto bude vaše hodnocení dobré ještě dříve, než začnete vůbec se samotným prodejem zboží. Kupující mnohdy zaplatí radši více, když koupí zboží od dodavatele s velmi dobrou reputací.

Před tím, než začnete prodávat, určitě zkontrolujte, co se na této aukční síní prodávat nesmí. Jako příklad uveďme to, že se nedají prodávat živá zvířata s výjimkou tropických ryb či domácích vodních šneků. Dále je poměrně výhodné nechat si udělat průzkum ceny zboží, jež chcete prodávat. Zjistíte si jednoduše, za kolik prodávají určitou komoditu ostatní obchodníci. Učiníte tak v položce eBay Advanced Search. Právě tady si pak seřadíte zboží dle ceny. Jinak se také můžete podívat i do jiných obchodů pro srovnání. Stoprocentně si také zboží vystavte s ohledem na jeho prodávanost v určitém ročním období. Například kabáty je nejlepší prodávat na podzim a v zimě.

Nezapomeňte si vaše zboží také vyfotit. Kvalitní položka musí bezesporu disponovat fotografií. Dejte si pozor, aby fotografie byla kvalitní, jelikož je to právě ona, která mnohdy konkrétní výrobek dovede nejlépe prodat. Na větší zboží je dobré použít fotoaparát několikrát a vyfotit jej z několika stran. Pokud má vámi prodávaný předmět nějaké vady, tak je rozhodně vyfoťte. Když prodáváte nějakou sadu, tak všechny předměty přiložte na jednu fotografii. Ideální rozměr fotek na eBay je 1024 x 768 pixelů. Ty ovšem budou následně zmenšeny na velikost 400 x 300 pixelů.

Doba trvání vystavování předmětu je vždy zhruba jeden den. Předmět se vystaví a aukce začíná. Když si ale připlatíte speciální poplatek, lze zbožím eBay vystavovat i delší dobu. Velmi důležité je promyslet si, kdy má vaše aukce začít a kdy skončit. Ideální je, když končí přes den, jelikož lidé nejvíce přihazují právě ke konci aukce. Pokud prodáváte třeba notebook, je dobré, když aukce končí kolem večera, kdy jsou lidé z práce doma. Prodej videoher je nejlépe ukončit odpoledne, kdy jsou doma děti. Hodně důležité je také zařazení položky. eBay si za položky účtuje poplatky, takže se o nich nezapomeňte informovat. Zadejte konečnou cenu vašeho produktu a také způsob platby. Pak už bude jen záležet na tom, jestli si vámi nabízený produkt někdo vybere.

Doporučujeme

Aukro.cz aukce
Aukro aukce
Dámské prádlo levně
Facebook.com
Půjčky
jak funguje powerball?

eBay aukce

Internetová aukce je fenoménem, jenž proměnil všechny staré krámy na obchodovatelné položky. Není jiné místo na internetu, kde by se dalo nakoupit a prodat takové množství věcí. Platby probíhají pomocí kreditních karet nebo systémů PayPal, BidPay či MoneyBookers. K nakupování či prodávání je nutné zaregistrovat uživatelský účet. Díky tomu je možné přiřadit nakupujícím, resp. prodávajícím kladné, neutrální či záporné komentáře. Podle počtu kladných komentářů lze vysledovat solidnost eBayera. Je vhodné také zkontrolovat přihlašovací jména komentujících, jelikož se může u nesolidního prodejce jednat o vygenerované pozitivní komentáře. Díky velmi široké nabídce zboží od prodejců z celého světa lze přes eBay koupit či prodat prakticky cokoliv. Kromě klasického aukčního „přihazování“ lze využít možnosti „Buy It Now“, což znamená nakoupit zboží okamžitě za stanovenou cenu. Klasická aukce může trvat několik dní, ale cena nemusí hranice ceny stanovené pro „Buy It Now“ dosáhnout.

Aukcezdarma.cz

Stránky "Aukce zdarma" se věnují aukčnímu portálu eBay, který působí téměř po celém světě, od roku 2010 i v Česku jako eBay.cz. Připravili jsme pro vás podrobné informace o eBay.com, obchodování na eBay a také otázky ohledně bezpečnosti aukcí na eBay.