Bezpečnost nákupů na eBay

Je to právě bezpečnost veškerých transakcí, na které si největší aukční internetová společnost eBay zakládá. Tato společnost vyvinula přímo bezpečnostní tým, který se snaží o maximální zabezpečení kvalitních služeb jak při nakupování, tak také při prodeji zboží na eBay. Na tomto serveru nejdete hned několik možností, díky kterým si budete moci být jisti, že vaše ochrana proti nepříjemným zlodějům a podvodníkům je téměř stoprocentní. Nastiňme si nyní jednotlivé možnosti ochrany, kterou eBay nabízí.

sponzorované odkazy

První ochrannou záležitostí jsou pochopitelně ohlasy. eBay je v podstatě založeno na ohlasech o tom, co kdo prodává a v jaké kvalitě je toto zboží doručeno nákupujícím. eBay Feedback, neboli zpětná vazba, je v podstatě od každého účastníka obchodů na této burze. Každý má svou reputaci, od níž se pochopitelně potom odvíjí to, jak je v obchodování úspěšný či nikoliv. Jestliže je určitý prodejce úspěšný a lidé jsou s ním spokojeni, tak pochopitelně získává více a více zákazníků a obchody mu jen vzkvétají. Nespolehliví obchodníci naopak mají smůlu, jelikož díky špatné reputaci nezískají nové zákazníky. Když budete na eBay nakupovat, tak si lze zjistit o prodejci veškeré informace. Ty se nacházejí v kolonce Keller Information box. Zpětně to funguje naprosto totožně, pouze v obráceném pořadí. Všichni prodejci si mohou zjistit informace o vás, tedy o všech kupujících. Zpětná vazba je schopna posílit důvěru mezi lidmi na takovou úroveň, že se z eBay stává velmi bezpečným prostorem pro obchodování.

Dalším nástrojem eBay je Buyer Protection, neboli ochrana kupujících. Uživatelé, kteří používají při placení PayPal, si mohou být jisti tím, že jejich obchod je pojištěn ve výši 500 dolarů. Pojištění se vztahuje na nevyžádané náklady a problémy, které by mohly v souvislosti s obchodem vzniknout. Velkou výhodou je bezesporu také to, že si budete moci nastavit na svém účtu ochranu proti podvodným internetovým stránkám. Jedná se o takzvanou Spoof Web Site Protection.

Další možností je nastavení eBay toolbar with account gard, tedy ochrany proti podvodným webům. Ty se snaží imitovat stránky eBay a vylákat z uživatelů hesla na jejich účty PayPal. eBay se snaží také vydávat spoustu příruček, jak nenaletět podvodníkům a jak obchodovat co nejbezpečněji. Na stránkách této společnosti najdete také několik fór, která se této problematice věnují. eBay disponuje také emailovou adresou, na kterou se dají psát zkušenosti s problémy anebo přímo některé záležitosti ohledně bezpečnosti řešit. Pokud si budete myslet, že jste se stali součástí nějaké podezřelé aktivity, tak klidně lze na tuto adresu napsat.

eBay také vytvořilo takzvané eBay centrum zabezpečení. To se snaží poskytnout jakýsi návod pro bezpečné nakupování na eBay. Najdete zde všechna pravidla, která platí pro nakupování na těchto internetových stránkách v rámci všech zemí, které jsou součástí eBay.

Důležité je také upozornit na to, že eBay bude mít svou pobočku na území České republiky, takže obchody na této aukční síni budou ryze v češtině. Lidé nakupující a prodávající na eBay vytváří velkou komunitu, a to konkrétně v řádech 100 milionů lidí. V tomto společenství se nacházejí nejen individuality, ale také podniky a větší firmy, které přes eBay běžně prodávají své výrobky. Pro všechny z nich je velmi důležité, aby v celém společenství nebyli žádní podvodníci, kteří by jejich obchody kazili. Všichni se jakoby navzájem hlídají a snaží se o co největší korektnost a vzájemnou spokojenost.

Mimo jiné právě proto nabízí eBay dalších několik komunitních služeb pro určité okruhy kupujících a prodávajících. Členové různých komunit se mnohdy scházejí i osobně k rozhovorům a konferencím, jež se týkají pochopitelně obchodů. Spousta podniků je na eBay vyloženě závislá, jelikož své obchody uskutečňuje pouze a výhradně přes tuto aukční síň. Pro maximální spokojenost a bezpečí je na eBay zvyklostí platit pomocí služby PayPal, která je velmi bezpečná a je schopna ochránit vaše finance.

Doporučujeme

Aukro.cz aukce
Aukro aukce
Dámské prádlo levně
Facebook.com
Půjčky
jak funguje powerball?

eBay aukce

Internetová aukce je fenoménem, jenž proměnil všechny staré krámy na obchodovatelné položky. Není jiné místo na internetu, kde by se dalo nakoupit a prodat takové množství věcí. Platby probíhají pomocí kreditních karet nebo systémů PayPal, BidPay či MoneyBookers. K nakupování či prodávání je nutné zaregistrovat uživatelský účet. Díky tomu je možné přiřadit nakupujícím, resp. prodávajícím kladné, neutrální či záporné komentáře. Podle počtu kladných komentářů lze vysledovat solidnost eBayera. Je vhodné také zkontrolovat přihlašovací jména komentujících, jelikož se může u nesolidního prodejce jednat o vygenerované pozitivní komentáře. Díky velmi široké nabídce zboží od prodejců z celého světa lze přes eBay koupit či prodat prakticky cokoliv. Kromě klasického aukčního „přihazování“ lze využít možnosti „Buy It Now“, což znamená nakoupit zboží okamžitě za stanovenou cenu. Klasická aukce může trvat několik dní, ale cena nemusí hranice ceny stanovené pro „Buy It Now“ dosáhnout.

Aukcezdarma.cz

Stránky "Aukce zdarma" se věnují aukčnímu portálu eBay, který působí téměř po celém světě, od roku 2010 i v Česku jako eBay.cz. Připravili jsme pro vás podrobné informace o eBay.com, obchodování na eBay a také otázky ohledně bezpečnosti aukcí na eBay.